کنفرانس های علمی: نیازمند آسیب‌شناسی

در همایش اساتید صاحبنظر و کارشناسان آموزش عالی و پژوهشی حضور داشتند و فرصت غنیمتی برای ایشان بود تا به تبادل تجربه و تأمل در خصوص محور کنفرانس بپردازند. مانند تمامی کنفرانس‌هایی که در کشورمان برگزار می‌شود در اینجا هم کار دیر شروع شده بود و سخنرانان جلسه افتتاحیه رعایت عنصر زمان را نکرده بودند و به همین علت سخنرانان در بخش‌های مختلف باید تاوان آن را می‌دادند. رؤسای جلسه‌ها مدام تذکر می‌داد وقت نداریم، تأخیر داریم و از سخنرانان می‌خواستتند تا زمان را رعایت و حتی زودتر از موعد بحث‌شان را به پایان ببرند. در اینجا بحث و گفتگو هم فدا شد.

مقالات ارائه شده در اکثر موارد حرف جدیدی نداشتند و بجز چند مورد بقیه تکرار مکررات بود. این آسیب می‌تواند ماهیت کنفرانس‌های علمی را در کشورمان به بیراهه بکشاند.

موضع بعدی ترکیب و چیدمان سخنرانی‌ها بود که به نظر می‌رسید وقتی برای آن صرف نشده و بر همین امر باعث شده بود همپوشی‌هایی در ارائه‌ها پیش آید. این موضوع در کنفرانس‌های علمی کشورمان رواج زیادی دارد و باید چاره‌ای برای آن اندیشید.

در این همایش نیز مانند اکثر کنفرانس‌ها حجم قابل توجهی از مقالات به کمیته علمی اختصاص داشت. در اینجا فقط باید گفت چرا؟ آیا نباید به جوانان فرصت ارائه نظر و اندیشه داده شود؟

و در پایان باید این نکته را اضافه کنم که اگر همایش و یا کنفرانسی نتواند گره‌ای از مشکلات آموزش عالی کشور باز کند چرا باید هزینه صرف کنیم و نتیجه نگیریم.

در اینجا یادی از دکتر شعاری نژاد کنم و جمله ای را از ایشان نقل نمایم که مناسبت زیادی با این موضوع دارد. ایشان می‌گفتند همایش برای ما 4 حسن دارد:

  1. دوستان قدیمی را می‌بینیم؛
  2. یک مسافرت اجباری می‌رویم؛
  3. یک غذای خوب می‌خوریم؛
  4. می‌فهمیم فقط ما نیستیم که کار جدیدی انجام نداده‌ایم دیگران هم مثل ما هستند.
/ 6 نظر / 9 بازدید
مقدم

استادمحترم من به رشته آموزش عالی علاقه مندم.فوق لیسانسم غیرمرتبط است واطلاعات کمی راجع به بازارکار این رشته دارم.ممکن است دراین مورد راهنمایی بفرمایید؟اگر همه حوزه های کاری را مشخص کنید کمک بسیار بزرگی کرده اید. باسپاس از مطلب سراسردردتان.

مقدم

چه بگویم سخنی نیست...لابدممنون.گرچه اینجا ایران است وآنچه سخت نابجاست انتظارکمک است از یک هموطن.بازهم خطاکردم وآزموده راآزمودم.شرمنده ازاینکه وقت شریفتان راگرفتم.درراه آموزش!عالی!موفق باشید.

مهدی حسین زاده

سلام.اولین بار هست که به وبلاگ شما سر زدم.وبلاگ پر محتوا و زیبایی دارین.تقریبا هم شبیه هم هستیم.چون من هم دانشجو هستم.ارشد بازاریابی.خوشحال میشم با هم تبادل لینک کنیم.اگر موافقید وبلاگ منو با ادرس http://www.silenzio.tk و با عنوان (سکوت کوچه های شب ) لینک کنید و به من خبر بدید.به امید دیدار دوباره.نظر نظرتون هستم.

ما هستیم

با عرض سلام و ادب. انسان هایی که حضور در انتخابات را بی ارزش قلمداد می کنند و آن هایی که آگاهانه نادرست رای می دهند، هر دو به یک اندازه به اسلام و سرزمین خود خیانت کرده اند. دوست عزیز، گروه اینترنتی رهروان ولایت در آستانه انتخابات اقدام به راه اندازی جنبش اینترنتی حضور آگاهانه نموده است. از شما دعوت می کنیم با قرار دادن لوگوی این جنبش در وبلاگ خود به جنبش بپیوندید. ضمنا لطفا پس از قرار دادن لوگو اطلاع دهید تا علاوه بر درج خبر پیوستن شما به جنبش، وبلاگ یا سایت شما نیز در لیست جنبشی ها لینک شود. www.jonbeshnet.ir منتظر حضور گرم شما هستیم گروه اینترنتی رهروان ولایت

موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 1272181006

فرید

با عرض سلام و خسته نباشید از ظاهر وبلاگتان این طور به نظر می رسد که برای آن زحمت کشیده اید ما هم می خواهیم شما را در این زمینه یاری برسانیم شما یقینا محدودیت هایی که یک وبلاگ دارد را به خوبی می دانید با این حال بد نیست مجددا آنها را با هم مرور کنیم: وجود یک تبلیغ ناخواسته و نامربوط با محتوای وبلاگ محدودیت در قالب های وبلاگ نداشتن فضای مناسب برای قرار دادن فیلم و عکس و فایل و ... سخت بودن افزودن یک امکان ساده، مانند نظرسنجی،آمارگیر جدید و ... عدم پشتیبانی از امکانات پیشرفته تر با این حال راهی ساده برای حل تمامی این مشکلات وجود دارد تبدیل وبلاگ به سایت به آدرس سایت مراجعه کنید و مراحل را دنبال نمایید و ظرف 24 ساعت از تمامی این مشکلات برای همیشه خلاصی پیدا کنید موفق باشید 1335759052